Nejčastější dotazy

A odpovědi na ně

Před strunkováním

Bude mě to bolet?

Intenzita vašeho prožívání (emocionální i tělesná) souvisí s velikostí uloženého traumatu v dané strunce. Čím hlubší a bolestnější je nedořešená vzpomínka (uložená ve strunce), tím budou vaše tělesné i emocionální reakce silnější.

Z bolesti není potřeba mít obavy, je přirozenou součástí procesu uzdravování. Vašemu tělu se během Strunkování nic nestane. Nebudete mít žádné modřiny ani nic podobného. Pokud by toho na vás bylo moc, z jakéhokoliv důvodu, prostě jen řeknete, že "stačí" a bolest/tlak okamžitě ustane. Jste u mě v bezpečí a opravdu se není třeba ničeho bát 🙂

Je potřeba chodit pravidelně nebo stačí přijít jen jednou?

Metoda jako taková je koncipovaná jako postupně uvolňující. Od jednorázové návštěvy nelze očekávat příliš velké změny. Zato při opakovaném docházení se postupně rozpouští větší a větší bloky v našem těle, výsledky jsou pak již jasně patrné v běžném životě. Doporučuji pro začátek alespoň 3-5 návštěv po sobě.

Minimální odstup mezi jednotlivými setkáními je týden. Pro běžnou práci stačí chodit jednou za 14 dní až za měsíc.

Není problém, když půjdu před nebo po strunkování např. do sauny?

Ne, nepozorovali jsme zatím žádnou takovou kontraindikaci.

Jak se mám na Strunkování připravit? Budu potřebovat něco s sebou?

Prakticky je důležité abyste si s sebou na strunkování přinesli vlastní deku z příjemného materiálu (na přikrytí) a nesvíravé kalhoty nebo volnou sukni - tak abyste mohli volně pohybovat nohama - pokud to budete potřebovat.
Další informace, které potřebujete vědět před tím, než ke mě přijdete najdete zde v objednávkovém formuláři.

Po strunkování

Jak dlouho budu něco cítit po Strunkování?

Strunky jdou cítit většinou 3-4 dny po Strunkování.. Není to nic bolestivého, většinou se strunka ozve občas při konkrétním pohybu tělem.
Téma dané strunky se může zpracovávat i týden či 14 dní, aniž byste strunku ještě cítili..  Obecně platí, že dokud cítíte fyzicky strunky na zádech, tak jsou daná témata ve vašem životě určitě aktivní.
Pokud je bolest častá (vnímáte ji několikrát denně), může to znamenat, že se podvědomě bráníte vystoupání daného tématu do vědomí. V takovém případě nejvíce pomáhá si vklidu sednout a v tichu se sama sebe zeptat "Čemu se bráním?" a nechat k sobě přijít odpověď.

Stále cítím svoje strunky, je v pořádku nechat někoho jiného (např. maséra), aby se mých zad dotýkal?

Koho necháte aby se dotýkal vašich zad je čistě na vašem zvážení a vaší intuici. Někdo vás svým dotykem vyloženě podpoří, ale někoho si prostě na záda chytnou nenecháte - řiďte se vždy svým pocitem.
Případně můžete zkusit, pokud zjistíte, že vám to není příjemné od daného člověka, že se necítíte bezpečně, můžete kdykoliv říct, že už si nepřejete aby se vás dál dotýkal - jsou to vaše záda 🙂

Můžu udělat něco proto, abych podpořil proces narovnávání páteře po Strunkování?

Ano. Velmi pomáhá, když se Strunkování kombinuje s pravidelným všestranným pohybem, jako je například tanec. Nicméně jakékoliv fyzické aktivity provozované většinou ve vzpřímené poloze jsou podpůrné, např. běh.
Já osobně Strunkování kombinuji s tancem s bojovou tyčí a hodně cítím rozdíl, vždy když začnu cvičit s tyčí, celkově se rychleji narovnávám - můžu jedině doporučit.

Strunkování a Sny

V noci po strunkování se mi zdálo o někom, s kým už nejsem dlouho v kontaktu - je to normální?

Ano, je to velmi běžné. Někdy se nám po strunkování zdá o lidech z naší minulosti. A to nemusíme mít ani uložené žádné negativní vzpomínky s těmito lidmi - velmi často jde pouze o to je propustit ze života, nechat je odejít.. Zesnulí nebo bývalí partneři jsou nejčastěji lidé, s kterými může strunkování pomoct se rozloučit.
Tyto "rozlučkové" sny většinou nebývají nijak hrozné/bolestné, bývají spíše jen reflexí našeho podvědomí, že si něco zpracovává s daným člověkem.