Connection game

Zažijte opravdové spojení

VISION

I can see a world where people can freely interact with each other. Where communication between two people is a joyful process.

I can see a world where people feel deeply connected when they interact with each other without any kind of unnecessary binding attachment or possession feelings, where human touch is not limited only to partners or closest family members and where trust can appear in a few moments even between two strangers, similar to dogs when they meet for the first time on a street.

I can see a world where you have so much self confidence that you are saying directly whatever you need or want from me and you don't feel embarrassed, ashamed or guilty afterwards. And also I can see myself with so much self esteem that I’m able to easily say "NO" when I can't give you what you want, and at the same time I can stay in connection with you, so you don't feel hurt, attacked or humiliated by my rejection. That is the world I want to live in.

I want to feel safe and alive in my relationships.
If you want the same, come and play the Connection game™.

Vnitřní muž, žena a dítě, pilíře šťastného života

Hra - Dítě

Radost a touha žít je vyživována naším vnitřním dítětem, dáme-li mu prostor, navrátí se nám zpět do života hravost a velké množství energie.

Na naše vnitřní dítě se můžeme dobře naladit skrze představu štěňátek hrajících si v pelíšku.

"Navracíme se do dětských let, bezpohlavního uvažování, kde se po sobě plazíme, máváme na sebe, baví nás zkoumat jeden druhého i sebe, hodně se smějeme, válíme se po sobě, očucháváme, blbneme..."

Převládající emoce:

Radost

&

Bezpečí

Síla - Muž

Odvaha a síla chránit si své hranice je vyživována naším vnitřním mužem. Jeho rozvojem obnovujeme naši sebedůvěru a schopnost proaktivně řešit konflikty.

"Navracíme se do pubertálního období našeho života, kdy poznáváme svoji sílu, učíme se ji ovládat a toužíme po tom se utkat s někým druhým a nebát se jít do toho naplno. Hodně se přetahujeme, provokujeme, taháme za vlasy - zjišťujeme, co je ten druhý zač a co vydrží(me)..."

Převládající emoce:

Odvaha

&

Sebedůvěra

Spojení - Žena

Bezpodmínečná láska a schopnost otevřít se partnerovi je živena naší vnitřní ženou. Jejím rozvojem se prohlubuje náš partnerský vztah a zlepšuje komunikace

"Vstupujeme do posvátného prostoru mezi dvěma lidmi, jež se milují. V tomto prostoru se učíme cítit jeden druhého. Učíme se spolupráci a zralé komunikaci mezi těmito světy. Učíme se oceňovat vzájemné rozdíly a hledáme, jak se spojit s druhým člověkem a neztratit u toho sama sebe..."

Převládající emoce:

Intimita

&

Láska

Poznejte pravdu o vašem vztahu

Connection game™ můžete hrát s kýmkoliv - s partnerem, kamarády nebo s někým, koho jste právě potkali na workshopu. Nezáleží, zda jste stejného nebo rozdílného pohlaví, vždy se můžete hodně o sobě naučit a čeká na vás spousta zábavy a výzev.

Muž se ženou ⚤

Od povrchní sexuality k opravdové intimitě...

Setká-li se ve hře muž se ženou, je pro ně většinou největší výzvou osvobodit se od povrchního sexuálního pnutí. U ženy se nejčastěji projevuje strachem ze zneužití a mužovy síly. U muže je to obyčejně strach z emocí a odevzdání se.
Podaří-li se jim tímto společně projít, můžou vstoupit do prostoru hluboké intimity a skutečného spojení, které jim pomůže obnovit či prohloubit důvěru ve vztahu.
Během hry si pak užijí spoustu radosti, lásky i vášně.

Dvě ženy ve hře i v životě

Od přetvářky ke skutečnému přátelství...

Pro ženy je většinou největší výzva překonat povrchnost a hranou pohodu ve vztahu. Dovolit si cítit všechno to, co je pod tím a skutečně se otevřít svým pocitům a bolesti schované často za hezkým úsměvem. Odměnou pro ně je pak hluboké přátelství, ve kterém se můžou plně emocionálně otevřít a sdílet všechny své pocity.

Dva muži spolu

Od rivality ke spolupráci...

Největší výzvou pro dva muže je překonat potřebu spolu soupeřit a strach z prohry nebo, že se budou jevit slabí (obzvláště v přítomnosti žen). Najdou-li si k sobě však muži autenticky cestu, odměnou pro ně bude opravdu silné přátelství a radost ze spolupráce.

Průběh hry

Před samotnou hrou, si představíme koncept Connection Game™ a proběnou cvičení na seznámení: sdílení motivací v kruhu, pohyb za doprovodu hudby (volný tanec), protažení těla, cvičení ve dvojicích na prohloubení důvěry s následným sdílením. Některé aktivity jsou kontaktní, jiná ne, a u některých máme zavřené oči, abychom se lépe dokázali naladit a cítit sami sebe.

  • 1
    S kým budu hrát?
    Ke hře pozvu někoho já, nebo někdo osloví mě. Pozvání můžu příjmout nebo odmítnout.
  • 2
    Jak bude naše hra vypadat?
    Dvojice se před hrou dohodne, zda si budou pouze hrát, zda chtějí používat sílu, a zda jsou otevřeni i intimnímu kontaktu. Tyto 3 aspekty je možné libovolně kombinovat a taky se můžou, po domluvě, během hry kdykoliv změnit.
  • 3
    Jak začíná hra?
    Hra začne tak, že se dvojice posadí naproti sobě a tlesknou dvakrát společně rukama na znamení začátku. Od této chvíle se nemluví.
  • 4
    Co když se mi nebude něco líbit během hry?
    Kdykoliv někdo pocítí, že ztrácí s parťákem spojení, například pocítí strach, nebo si překročí hranice, tak jednoduše 2x zatleská nebo řekne "pauza". Hra se pozastaví. Oba dva se můžou párkrát nadechnout a vyříkat si, co se stalo, jak se cítí. Až je vše domluveno, můžou pokračovat ve hře (opět bez mluvení).
  • 5
    Jak dlouho trvá hra?
    Jedna hra většinou trvá 3-5 minut, podle domluvy. Během workshopu je lepší se potkat s vícero lidmi na kratší dobu nebo se klidně potkat opakovaně a mezi tím si oddychnout a vstřebat prožitky.
  • 6
    Jak hra končí?
    Hra končí v momentě, kdy vyprší čas nebo, když někdo z dvojice chce skončit. Následuje krátké sdílení ve dvojici, kde si můžou poděkovat a říct, co ve hře zažili.

Na konci workshopu dostane každý prostor sdílet v kruhu, co zažili, co si uvědomili, a jak se cítí..

Co mi hra přinese?

"Přiznejme si, že většina lidí je prostě nešťastná. Vás se to teda samozřejmě netýká. Vy jste vpohodě.."
(Úryvek z knihy Radikální upřímnost - Brad Blanton)

Prostor pro vaši pravdu

Poznáš pravdu o sobě i o druhých. Ve hře nemusíš přemýšlet, jak něco podat, prostě to uděláš a uvidíš, co na to druhá strana.

Poznáš své hranice

Ve hře se naučíš říkat "dost", když už máš dost. V běžném životě pak dokážeš například lehce zastavit někoho, kdo moc mluví a necítit se u toho provinile.

Konfliktní situace

Ve hře se naučíš, jak nenásilně a hravou formou řešit konflikty ve vztazích.

Prostor být sám sebou

Na chvíli se zastav a jen buď. během hry nic nemusíš, o nic se nemusíš snažit, můžeš být plně sám sebou. Nikdo tě nebude posuzovat ani hodnotit.

Ponoříš se do hloubky

Ve hře můžeš zažit opravdu hluboké spojení s partnerem a porozumění beze slov.

Zvyšuje sebevědomí

Ve hře dostaneš prostor "dělat chyby". Něco se nepovedlo? Nevadí, můžeš začít kdykoliv znovu a stát se nejlepší verzí sama sebe.

Obnovuje důvěru, vášeň a lásku ve vztahu

Kdo stojí za projektem a jak vznikl?

Chtěl jsem si hrát, zkoumat, objevovat své hranice i možnosti vzájemné interakce, ale nikde jsem nenašel dostatečně otevřený a bezpečný prostor, abych se do toho mohl pustit naplno. Proto jsem takový prostor vytvořil - pro sebe i pro druhé.

Vše začalo mojí první návštěvou kontaktní improvizace - nadchla mě možnost komunikovat tancem, skrze tělo, beze slov. Cítil jsem plnou přítomnost nás obou, místy sexuální napětí i hravost a radost v interakci s partnerkou.
Jenže zakrátko jsem zjistil, že potřebuji jít víc do hloubky, že tanec mi k plnému sebevyjádření nestačí, potřebuji cítit větší intimitu. Později jsem objevil další projekty (PlayFight, Respektující hra, ..), které pro mě posunuly možnosti lidského kontaktu a komunikace na novou úroveň. Mně to však nestačilo, stále jsem cítil, že se musím různě omezovat, protože jsem furt na někoho byl moc "hrr", silnej, náročnej, intenzivní, otravnej, otevřenej, chtivej a kdo ví, co ještě.

Nakonec jsem požádal kamarádku Renču, jestli by mi pomohla něco vyzkoušet. Strávili jsme spolu celý den v tělocvičně na žíněnkách a hledali způsob, jak si být skutečně blízko a zároveň se u toho cítit v bezpečí. Nejdříve jsme si jen tak povídali a tancovali, ale pak jsme se dostali na zem, "na všechny čtyři", a to se to teprve rozjelo. Vpustili jsme do hry naše vnitřní zvířata, očuchávali jsme se, plazili po sobě, koukali jsme se do očí, různě se po sobě váleli, stáli na hlavě, rvali se a blbli. Během téhle skvělé zábavy a krásného intenzivního spojení, jež nepotřebovalo slova, se začal rodit koncept Connection Game™, ke kterému teď zvu i vás, protože možná taky toužíte po opravdové blízkosti, stejně jako já.

Jsem čaroděj, terapeut, průvodce, místy sráč, prostě člověk, muž. Mám svoji odvahu i temné chvilky. Zajímá mě vše hluboké a skutečné, a i když z toho mám zároveň strach, stejně mi to nedá spát a musím tomu jít stále naproti.

Jindřich Širůček

Kdy, kde, jak a za kolik?

Koncept Connection game™ je stále ve stádiu vzniku, zjištujeme, co funguje a co ne 🙂
Máte-li zájem se účastnit experimentálních setkání (Praha/Brno) anebo se podílet na spolutvoření, kontaktujte mě.

Možné varianty Connection game
- setkání pro páry (2 - 4 páry)
- teambuildingová aktivita (4 - 12 lidí)
- otevřená setkání (6 - 18 lidí, vyrovnaný počet mužů a žen).

Celý projekt momentálně funguje na principu dobrovolných příspěvků.

Chcete si hrát?

Nebo máte nápad na spolupráci, vhodné prostory (v Praze, Brně), apod? Kontaktujte mě:

+420 775 235 099
jindrich.sirucek@gmail.com

Napiště mi vzkaz

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Zdroje

Koncept Connection game™ by asi nikdy nevznikl, kdybych si nechodil hrát k jiným mistrům. Níže uvedené metody a jejich průvodci mi pomohli pochopit důležitost hry a pohybu v mém životě. Ukázali na mnohá zranění, jež v sobě nosím, pomohli mi nahradit nefunkční vzorce v mém chování zdravými a zároveň položili základy pro Connection game™.
Všechny vám vřele doporučuji 🙂 

PlayFight

Tomáš Wortner
PlayFight je vědomá práce s tělem a emocemi v autentickém společenství. Spojuje upřímnou komunikaci a fyzickou aktivitu, hru a zápas.

Respektující hra

Hana Dynková
Koncept zaměřený na rovnoprávnou komunikaci, který využívá principy hry pro zvládání běžných i stresových situací v životě.

Kontaktní improvizace

Laboratoř CI Brno
Tanec s partnerem založený na práci s váhou, rovnováhou a vzájemné podpoře. Kontaktní improvizace umožňuje projevovat naši přirozenost a reagovat spontánně na aktuální pohnutky a situaci.

Hra nám odpradávna napomáhá v procesu učení.