Průběh Strunkování

Před strunkováním probereme váš záměr pro dané setkání a co čekáte obecně od strunkování. Zeptám se na vaše limity a omezení, např. jak moc jste ochotni se otevřít (své) bolesti apod. 

Během strunkování klient leží na břiše na podložce (matrace/futon), a po krátkém rozmasírování zad, vyhledávám tlakem prsty ztuhlá svalová vlákna (strunky) podél páteře. 

Jakmile najdu pohmatem strunku a dohodnu se s klientem, že se dané strunce (tématu) budeme věnovat, tak strunku začnu rozmasírovávat. Rozmasírovává se tak dlouho, dokud se úplně svalová vlákna neuvolní nebo klient neřekne, že už má dost (případně poznám, že už vám stačí). 
Během masírovávání strunky se uvolňují a projevují v ní uložené emoce, smích, pláč, bolest, strachy apod.

Některá témata (strunky) se uvolní během pár minut, jiná potřebují i více setkání. 
Délka rozmasírovávání konkrétní strunky hodně záleží i na klientovi. Pokud se klient například vnitřně brání otevření daného tématu (vyhýbá se prožití uložené emoce ve strunce), tak se to projevuje nepříjemnou bolestí a někdy není ani možné dané vlákno rozmasírovat. V takovém případě je lepší se věnovat jiné strunce nebo se podívat na to, proč se klient brání (chybějící důvěra, strach z neznáma apod).

Během jednoho (hodinového) setkání obyčejně pracujeme s několika strunkami (3-4), vše záleží na vaší otevřenosti a aktuální kapacitě, kolik emocí zvládnete pročistit.

Na konci strunkování vás nechám zhruba 10min ležet úplně v klidu odpočívat. Tento čas je velmi důležitý pro integraci a zklidnění celého systému, než půjdete zpět mezi lidi.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.